Zlatavcela.eu

Tierpark Lohberg

„Podívejte se mi do očí“ Pod tímto mottem přivítá náš fascinující cíl v Lohberg. Jediná lesní ZOO v Horním Falcku – Bavorský les, s nadšenými více než 2 miliony návštěvníků od svého otevření. V roce 2014 jsme oslavili 25. výročí.
Zde můžete vidět místní divokou zvěř bavorsko-české příhraniční oblasti s více než 400 zvířat ve 100 druzích. Můžete si projít pěšky stezku skrz celou ZOO a vidět způsob života divokých zvířat. Snažíme se zachovat jejich divoký způsob života.
K dalším zajímavostem v areálu patří velký vlčí výběh, akvária, voliéry, naučné stezky, dětská zoo a dětské hřiště.

Churpfalzpark Loifling

Ať jsi malý, nebo velký u nás si užiješ spoustu legrace, zábavy, vzrušení a relaxace. Čeká Tě spousta radosti, silné zážitky, na které můžete vzpomínat celá rodina – ať již při prohlížení fotografií s vyděšenými, smějícími se a překvapenými tvářemi všech členů, nebo při vzpomínání na adrenalinové atrakce, které si užijí i rodiče a prarodiče, bez obavy, "že to jejich žaludky neunesou".
Vyváženost mezi květinovou a zahradní přehlídkou na jedné straně, jako zážitek a zábava na straně druhé. Svědectvím vysoké atraktivity parku je stále stoupající počet návštěvníků.
Pro návštěvníky z ČR je výhodná blízkost od hranic ČR s Německem.

Drachensee

Drak je nejen hlavní postavou nejstarší lidové hry „Skolení draka“ ve Fruthu, ale bylo po něm pojmenováno i jezero, které vzniklo jako vodní nádrž na ochranu proti povodním teprve v roce 2009. Nádherná příroda záplavového území o rozloze 175 hektarů kolem říčky Chamb je rájem pro milovníky přírody a nabízí příjemný odpočinek.

Stezka v korunách stromů Neuschonau

Procházejte se ve výšce 8 až 25 metrů nad zemí lesem a nedotčenou přírodou a kochejte se jedinečnou perspektivou. Celkovou délkou 1300 metrů se Stezka v korunách stromů v Bavorském národním parku řadí mezi nejdelší stezky v korunách stromů na světě. Pro návštěvníky s dobrodružnou povahou jsou zde přichystány zážitkové zastávky, kde je možné si vyzkoušet lanové prvky, kymácející se lávky, visuté hrazdy či kladiny. Zažijte nekonečnou lesní divočinu v Národním parku Bavorský les z úplně nové perspektivy.

Waldwipfelweg

Poznejte les z úplně jiné perspektivy. Užijte si procházku s bezbariérovým přístupem ve výšce 30 metrů nad korunami stromů. Pohodlná 2,5 m široká stezka je ideální pro rodiny s dětskými kočárky nebo pro vozíčkáře.

Dům „vzhůru nohama“

V domě „vzhůru nohama“ se iluze optických klamů násobí a tentokrát se dokonce stanete její součástí! Je to opravdu bláznivé: V tomto domě, který je „postavený na hlavu“, tedy přesně řečeno stojí na střeše, je prostě všechno naopak. Náš systém vnímání začíná být již při vstupu do tohoto prostoru díky přidanému podélnému a příčnému náklonu zmaten. Jedinečná perspektiva. prostě musíte zažít: Projděte se jako moucha na stropě. Račte vstoupit...

Velký Javor – Král Bavorského lesa

Velký Javor (německy Großer Arber) je s výškou 1 456 metrů nejvyšší horou horského masivu na pomezí Čech a Bavorska a bývá proto také nazýván „Král Bavorského lesa“. Velký Javor a lesy až k Bavorské Železné Rudě jsou vlastnictvím knížecího rodu Hohenzollernů.

Wildgarten – Furth im Wald

Minigolf Viechtach

Drachenmuseum